İrem Kapudağ

irem150x150İrem Kapudağ
(Uzman Psikolog & Aile & Çift Terapisti)

2002 yılında İsviçre’de Psikoloji lisans eğitimini tamamlayan İrem Kapudağ eğitimi sırasında Fransız Lape Hastanesi’nde gönüllü staj yaptı. Daha sonra bir süre okul öncesi ve özel eğitim kurumlarında çocuklar ve ailelerle; özel bir danışmanlık merkezinde yetişkin danışanlarla çalıştı.

2008-2011 yılları arasında İnsan Kaynakları Danışmanlığı alanına geçiş yaparak orta ve üst düzey pozisyonlara yönelik seçme ve yerleştirme ağırlıklı çalışmalarda bulundu. Bu süre zarfında kurumsal çalışma hayatının çalışanlara getirdiği stresin etkilerini yakından gözlemleme fırsatı oldu.

2012 yılında psikoterapi alanına geri dönüş yaparak halen devam eden yoğun bir mesleki eğitim sürecine girdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onaylı 450 saatlik Aile Danışmanlığı programını tamamladı. Nöropsikolojik Testler, EMDR, Bilişsel-Davranışçı ve Şema Terapi eğitimleri aldı.

İlişki sorunları, öfke kontrolü, davranış ve kaygı bozuklukları, depresyon sorunları ile ilgili ergenler ve yetişkinler ile yürütmekte olduğu bireysel ve çift görüşmelerinde EMDR, Bilişsel-Davranışçı ve Şema Terapi tekniklerini uygulamaktadır.

Amerika Birleşik Devletlerinde Psikoloji yüksek lisans programını; Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur tarafından verilen Aile ve Çift Terapisi Eğitimi ve süpervizyonlarını; Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından gerçekleştirilen Şema Terapi süpervizyonlarını tamamlamıştır.

EMDR Derneği, Nöropsikolojik Testler Derneği ve Amerikan Psikologlar Derneği üyesidir. İrem Kapudağ İngilizce, Fransızca, Yunanca bilmekte olup seanslarını Türkçe ve İngilizce olarak yürütmektedir.