Sündüz Atay

sunduzatay150x150Sündüz Atay
(Uzman Psikolog, Çift/ Aile Terapisti, Ruhsal Travma Uzmanı)

Sündüz Atay, 1992 Hacettepe Üniversitesi psikoloji lisans mezunudur. Uzmanlık eğitimini
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruhsal Travma programında tamamlamıştır.

IPI’ da (İstanbul Zerka Moreno Psikodrama Enstitüsü) Avrupa Psikodrama Eğitim Kurumları Federasyonu (FEPTO) onaylı, Avrupa Psikoterapi Deneği (EAP) tarafından akredite eğitimi tamamlamış, sertifikalı psikodrama grup terapistidir.

Rorschach Testi uygulama ve raporlandırma sertifikasına, ISR-International Society of the Rorschach and Projective Methods üyesi olan Rorschach ve Projektif Testler Derneği tarafından verilen programı tamamlayarak hak kazanmıştır. EMDR Terapisi eğitimini DBE’ de (Davranış Bilimleri Enstitüsü) ve TTB (Türk Tabipler Birliği) ve IRCT (International Rehabilitation Council for Torture Victims) tarafından verilen İstanbul Protokolü eğitimini de Türk Psikologlar Derneği çatısı altında almıştır.

Ayrıca EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylanan “Aile ve Evlilik Terapileri Eğitimi” ni tamamlamış sertifikalı aile ve çift terapistidir.

Farklı kurumlarda terapist olarak çalışmış, Türk Futbol Federasyonu projelerinde bireysel ve grup terapisi çalışmalarını yürütmüş, iki dönem Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’nda görev almıştır. TPD İstanbul
Şube Travma Komisyonu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında gönüllü çalışmalarda yer almış, APHB (Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği) gönüllüsü olarak alanda çalışmıştır. EMDR ile migren ve fibromiyalji tedavisi araştırma projelerinde görev almıştır.

Ayrıca on yılı aşkın süre, IPTN – International  Playback Theatre  Network (Uluslar arası Playback Tiyarosu Ağı) üyesi olan İstanbul Spontanite Tiyatrosu’ nda İstanbul Playback Theatre)  oyunculuk yapmıştır.

Psikodrama, EMDR, ruhsal travma, aile/çift terapisi ve projektif testlerle ilgili ulusal/uluslararası çeşitli atölye, konferans ve seminerlere katılmış olan Sündüz Atay, psikoterapist olarak aile/çift-ilişki terapisi, ruhsal travma alanlarında yetişkin
ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve EMDR derneği üyesidir.