Zeynep Gülüm

zeynepgulum150x150Dr. Zeynep Gülüm
(Klinik Psikolog)

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2007 yılında mezun olan Zeynep Gülüm, lisans eğitimi sırasında Balıklı Rum Hastanesi’nde gönüllü stajını tamamlamıştır. 2008-2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde yetişkin psikologu olarak çalışmıştır.

Bu esnada, Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen Yetişkin ve Çocuk Psikolopatolojisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Stratejik Aile Terapisi Eğitimi, EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) I. ve II. Seviye Eğitimleri, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel Tedaviler I. ve II. Modül Eğitimlerini tamamlamıştır.

2010 yılı süresince Sarıyer Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışan Zeynep Gülüm, Doğuş Üniversitesi Uygulamalı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından 2012 yılında mezun olmuştur. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi’nde başladığı doktora eğitimini 2019 yılında bitirerek doktor unvanını kazanmıştır.