Zeynep Güven

zeynepguven150x150Zeynep Güven
(Psikolog & Aile Danışmanı)

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1998 mezunu olan Zeynep Güven, 26 yıllık mesleki çalışma hayatında madde bağımlılığı olan ergenlerle, şiddet mağduru kadın ve çocuklarla, diyaliz hastalarıyla, okul öncesi çocuklarla, yaşlılar ve yakınlarıyla, hafif zihinsel engelli ve otistik çocuklarla çalışmıştır.

1999-2001 yılları arasında deprem sonrası psikolojik destek hizmeti kapsamında Kocaeli’de gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Denver-II Gelişimsel Tarama (Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği) ve WISC-IV Zekâ (Türk Psikologlar Derneği) Testlerinin sertifikalı uygulayıcısıdır. TPD’den Bilişsel – Davranışçı Terapi eğitimi, PETAD’dan Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır.

8 sene İstanbul’daki Zen Danışmanlık kadrosunda yer aldıktan sonra 2012 yılı sonunda Merkezin Denizli şubesini kurmuştur. Özel öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği problemleri olan çocuklarla yaptığı psiko-pedagojik çalışmaların yanı sıra çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel psikolojik danışmanlık çalışmalarına ve aile danışmanlığı çalışmalarına devam etmekte, kurumlara pedagojik medya danışmanlığı hizmeti vermektedir.